FE_IR

 

Firma M sp. z o. o. planuje rozpoczęcie projektu badawczo-rozwojowego, wstępny tytuł projektu: Musicon BAND – kompleksowy system edykacyjny wspierający terapię dzieci i młodzieży.

 

„Musicon” to unikalny instrument muzyczny zaprojektowany do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego jak i fizycznego. Pozwala na jednoczesne komponowanie i odgrywanie utworów muzycznych. Działa na analogicznej zasadzie co katarynka lub pozytywka. Proste mechanizmy uruchamiają dźwięki. Jego prostota powoduje, że każde dziecko intuicyjnie wie, jak się nim posługiwać. Angażuje dzieci w aktywności ściśle powiązane z rozwojem kreatywności. Wspomaga rozwój małej motoryki, myślenia abstrakcyjnego umiejętności społecznych i wyobraźni. Uczy (wspomaga) także matematyki, programowania i muzyki a także wspiera rozwój zdolności manualnych

Rezultatem projektu będzie kompleksowy system edukacyjny oparty na bazie wykorzystania instrumentu Musicon, rozbudowanego o moduły zarówno muzyczne i niemuzyczne, dodatkowe elementy niezależne, pacynki, maty, dywany edukacyjne oraz nowe rozwiązania wizualne, które zwiększą znaczenie wykorzystania nowoczesnych narzędzi w edukacji przedszkolenej i szkolnej.

W związku z roznącym zapotrzebowaniem rynku, oraz z widocznymi w trakcie wcześniejszych testów instrumentu Musicon jego cech terapeutycznych system Musicon BAND będzie posiadał cechy wspierające terapię dzieci.

 

Czas trwania projektu: 01.04.2019 r. – 31.03.2022 r.


Przetargi:

 1. Zapytanie ofertowe nr 2018/11/1 – Usługa wykonania badań wytrzymałości mechanicznej wg normy PN-EN 62115 dla przedmiotów dydaktoczno-terapeutycznych.

  link do zapytania >


 2. Zapytanie ofertowe nr 2018/11/2 – Usługa wynajmu maszyny CNC wraz z obsługą operatora.

  link do zapytania >

 3. Zapytanie ofertowe nr 2018/11/3 – Usługa wynajmu lakierni wraz z obsługą.

  link do zapytania >

 4. Zapytanie ofertowe nr 2018/11/4 – Usługa wynajmu maszyn stolarskich wraz z obsługą.

  link do zapytania >

 5. Zapytanie ofertowe nr 2018/11/5 – Usługa wynajmu laboratorium do prowadzenia prac B+R.

  link do zapytania >


Praca:

 1. Koordynator Naukowy

  link do ogłoszenia >

 2. Specjalista ds. rozwoju przyrządów i instrumentów
  w zakresie dźwięku

  link do ogłoszenia >

 3. Programista

  link do ogłoszenia >

 4. Specjalista ds. muzykoterapii i edukacji specjalnej

  link do ogłoszenia >

 5. Technolog - inżynier ds. materiałoznawstwa

  link do ogłoszenia >